Blog > Komentarze do wpisu

Wpływ alkoholu na wątrobę

W dzisiejszym wpisie powiemy sobie trochę na temat tego jaki wpływ alkohol ma na wątrobę. Ogólnie wiadome jest, ze alkohol szkodliwie wpływa na wątrobę. Czy jednak można go pić bezpiecznie, jeśli tak to jakie ilości alkoholu są względniejsi bezpieczne? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

 

Alkohol i wątroba

Niewątpliwie alkohol najbardziej szkodliwie wpływa na wątrobę. W przypadku osób, które maja jakieś problem z wątrobą zwykle pierwszy i kluczowym zaleceniem jest zupełne zrezygnowanie z alkoholu. Jest to bardzo ważne, gdyż alkohol uszkadza komórki wątroby, a także mocno obicia wątrobę. Jeśli wątroba jest uszkodzona, sama potrafi się zregenerować. Jeśli jednak watra jest uszkodzona i jednocześnie regularnie jest obnażana nawet stosunkowo mała dawka alkoholu, uniemożliwia to jej regeneracje, a nawet może prowadzić do dalszych uszkodzeń.

 

Bezpieczne ilości

Dla zdrowych osób, które nie maja problemów z wątrobą istnieje takie poecie jak rozsądne ilości alkoholu, które są względnie bezpieczne dla organizmu. Jest to około 40g alkoholu dla mężczyzn, w przeliczeniu Belize to jedno piwo (pół litrowe), pięćdziesiątka wódki, czy dwa kieliszki wina, dla kobiet natomiast jest to około 20g na dobę, co odpowiada połowie piwa, jednej lampce wina, czy kieliszkowi woki o pojemności dwudziestu pięciu mililitrów. Należy mieć na uwadze, zen dla osób cierpiących na jakieś schorzenia wątroby zwykle nie ma bezpiecznej ilości,g dyz każą, nawet najmniejsza ilości możne być szkodliwa, może powodować poważniejsze problemy oraz zaburzać proces leczenia. W przypadku gdy mamy jakieś problemy z wątrobą należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, czy wolno nam w ogóle spożywać alkohol.

 

Alkohol jest przyczyną niektórych chorób wątroby

Alkohol spożywany nieumiarkowanie, w dużych ilostanach, regularnie oraz często możne przyczyniać się do poważnych chorób wątroby. Przykładem może być choćby dość popularne u osób nadużywających alkoholu alkoholowe stłuszczenie watry. Nadużywanie alkoholu przez kilka lub kilkanaście lat, możne równego prowadzić do bardzo poważnego problemu, jakim jest nieuleczalna marskość wątroby.

Jak wynika z tego wpisu, alkohol rzeczywiście jest szkodliwy na wątrobę, jeśli spożywamy go w nieumiarkowanych ilostanach. Natomiast dla osób ciężących się dobrym zdrowiem, rozsądne Ilski nie powinny być specjalnie szkodliwe.

wtorek, 28 lutego 2012, jasiek551

Polecane wpisy

  • Dieta niskowęglowodanowa

    Wiele osób szuka cudownej drogi do świetnej sylwetki i zdrowia. Wiele osób oferuje diety cud, proponuje magiczne kapsułki po których problem z nadwagą, podjadan

  • Przerwa w publikowaniu

    Jak moznabyło zauważyć przez kilka miesięcy zaniechałem publikowania nowych notatatek na blogu. Chciałbym z tego miejsca przeprosić wszystkich czytelników. Prze

  • Styl życia, a choroby wątroby

    Jak widać, wiele czynników związanych ze stylem życia w XXI wieku może być szkodliwa dla wątroby. Na szczęście niektóre z czynników związanych ze stylem życia m